JAS LIBEREC ZDRAVÁ VÝŽIVA - VEGETARIÁNSKÁ RESTAURACE - logoJAS LIBEREC ZDRAVÁ VÝŽIVA - VEGETARIÁNSKÁ RESTAURACE - foto jídlaJAS LIBEREC ZDRAVÁ VÝŽIVA - VEGETARIÁNSKÁ RESTAURACE - foto jídla saláty

Aktualizujte a povolte Flash player pro 3D animaci prostor restaurace.

VEGETARIÁNSKÁ RESTAURACE A PRODEJNA ZDRAVÉ VÝŽIVY - JAS LIBEREC

PRODEJNA ZDRAVÉ VÝŽIVY - JAS LIBEREC

Prodejna nabízí potraviny, suroviny a preparáty určené pro zdravý způsob stravování.

Sortiment prodejny obsahuje: obiloviny, luštěniny, semena a ořechy, tofu a podobné produkty, rostlinné oleje, přírodní šťávy, zdravé cukrovinky, včelí produkty, vitamíny, přírodní preparáty, bylinné přípravky čínské tradiční medicíny, širokou škálu biopotravin atd. Doplňkový sortiment představuje přírodní kosmetika, kameny a knihy včetně receptů zdravé výživy.
Zaměření prodejny Jas spočívá v nabídce biologicky hodnotných potravin vhodných pro udržení či znovuobnovení zdraví.

HISTORIE

Provozovna Jas byla otevřena, pravděpodobně jako první svého druhu v tehdejším Československu, v červnu roku 1989. K jejímu otevření byl využit prostor bývalého skladu v Husově ulici, který byl zrenovován a upraven k danému účelu převážně svépomocí skupinkou nadšenců z oddílu jógy Králův Háj. Původním záměrem bylo vytvořit prodejnu určenou pro členy oddílu. Během realizace však došlo ke změně a objekt byl otevřen i pro veřejnost.
V rámci tehdejší legislativy se podařilo najít cestu k uskutečnění záměru, avšak hospodářské podmínky pro provoz byly doslova absurdní a pro dnešní obchodníky jen těžko představitelné. Po půl roce provozu přišlo řešení této situace s listopadem 1989.
Od svého založení byla provozovna zaměřena na prodej i výrobu potravin s charakterem zdravé výživy a vegetariánských pokrmů. V tehdejší době se jednalo o velice těžko dostupný sortiment a jednotlivé položky bylo nutno na vlastní náklady dovážet často z míst vzdálených až stovky kilometrů.
Přes počáteční obtíže se postupně provoz stabilizoval, sortiment rozšiřoval a provozovna si našla své stálé zákazníky. Na počátku devadesátých let se zájem o podobný způsob stravování začal rozšiřovat a formou stáží se s provozem seznamovali i zájemci z různých míst republiky. V Praze byla v té době založena i hospodářsky samostatná pobočka, která své služby nabízí do dneška. Po několik let pracovaly také pobočky ve Frýdlantu, Chrastavě a Stráži pod Ralskem.
Kolem roku 2000 se vytvořila možnost otevřít druhou provozovnu v Liberci, v prvním poschodí obchodního domu Atlas na Soukenném náměstí. Zhruba po třech letech došlo k přestěhování této provozovny do renovovaných prodejních prostor v Zámečnické uličce. Přibližně ve stejné době pak byla přemístěna i původní provozovna z Husovy ulice do ulice 5. května, do větších a nově upravených prostor. Obě provozovny nabízejí na uvedených místech své služby zákazníkům do dnešní doby.

 
Joomla SEO powered by JoomSEF
pozadi fotografie prodejny